Skip to content

TOCZENIE

TOCZENIE CNC

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów obróbki metali jest toczenie CNC. Technikę tę stosuje się głównie w przypadku przedmiotów mających kształt bryły obrotowej, choć mogą to być również inne kształty. Działanie polega na tym, że obrabiany przedmiot obraca się, podczas gdy narzędzie wykonuje ruch. Maszyna tocząca wyposażona jest w narzędzia skrawające stałe i napędzane. W zależności od zaawansowania technicznego może posiadać również przeciwwrzeciono. Obrabianie może dotyczyć dowolnej powierzchni przedmiotu (wewnętrznej lub zewnętrznej), a oś jego obrotu może być usytuowana pionowo bądź poziomo. Sam proces może natomiast zachodzić w różnych warunkach, w związku z czym występuje wiele jego odmian. Dzięki komputerowemu sterowaniu urządzeń wykorzystywanych do realizacji tej usługi, możliwe jest uzyskanie precyzji i pełnej powtarzalności procesu.

Toczenie CNC 07

Stosowanie przez naszą firmę cyfrowych obrabiarek numerycznych spowodowało znaczne zwiększenie dokładności wymiarowo – kształtowej, przy zastosowaniu sprzężenia zwrotnego, zwiększenie wydajności dzięki skróceniu czasów obróbki przy zastosowaniu całego procesu na jednej obrabiarce CNC, zwiększenie elastyczności produkcji, oraz dużą powtarzalność geometryczna wytwarzanych przedmiotów. Firma CNCPartner.pl oferuje wykonanie detali wg dokumentacji klienta technologią obróbki skrawaniem, na tokarkach CNC, w szczególności toczenie powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych, toczenie powierzchni walcowych, stożkowych i kształtowych, toczenie poziome i pionowe, toczenie wzdłużne, poprzeczne i profilowe.

W NASZYM PARKU MASZYN ZNAJDUJĄ SIĘ MIĘDZY INNYMI

AUTOMATY TOKARSKIE – SWISS TYPE – CITIZEN I STAR

(PRZECHWYT I NAPĘDZANE NARZĘDZIA, PROGRAMOWANIE DLA TRZECH PÓWNOLEGŁYCH KANAŁÓW)

Toczenie CNC Slide 06

TOKARKI CNC – HYUNDAI HIT 250 M

(NAPĘDZANE NARZĘDZIA)

HYUNDAI HIT 15 | HYUNDAI HIT 8

(POZWALAJĄ NAM NA OBRÓBKĘ ELEMENTÓW O ŚREDNICY DO 350 MM I DŁUGOŚCI DO 1 M)

Nasze wieloletnie doświadczenie, posiadany w firmie park maszynowy, oraz najwyższej jakości narzędzia skrawające wiodących producentów zapewniają wysoką jakość toczonych elementów zarówno w stali węglowej, narzędziowej, stopowej, jak i w stali nierdzewnej 304, 316 itp., aluminium PA38, PA6, PA4, PA20 itp, mosiądzu, brązie, miedzi,  tworzywach sztucznych i tytanie, wraz z jego stopami. Elementy toczone wykonujemy w ilościach wg. potrzeb od 1 szt. (jako prototypy), do kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy. W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczącej usługi na automatach tokarskich, oraz możliwości współpracy prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem lub o wypełnienie formularza obok. Zapraszamy do współpracy.