Skip to content

Usługi na automatach tokarskich

Usługi na automatach tokarskich nasza firma świadczy już od szeregu lat. Wciąż rozbudowywany park maszynowy pozwala na podejmowanie coraz to bardziej skomplikowanych zleceń. O ile dotychczas podstawowym materiałem obróbczym była stal oraz różnego rodzaju jej gatunki, to obecnie coraz większe znaczenia mają specjalne, trudnoobrabialne stopy metali. Wraz ze zmianą materiałów obróbczych rosną również wymagania w zakresie wydajności i dokładności, oraz jakości warstwy wierzchniej wyrobów. Dlatego, oprócz ogólnie pojętych obrabiarek cyfrowych coraz większe znaczenia mają szlifierki cyfrowe. Przeznaczone są właśnie do obróbki przedmiotów za pomocą ściernic, w szczególności do obróbki wykończeniowej przedmiotów stalowych ulepszanych cieplnie , przy małych naddatkach obróbkowych.

Ogólnie przyjęło się, że odpowiednia znajomość określonych składników obrabianego stopu metalu umożliwi odpowiedni dobór narzędzi skrawających, oraz odpowiednich warunków skrawania, które zagwarantują przewidywalny stopień zużycia i dobrą produktywność. Niestety, często praktyka nie idzie w parze z teorią i narzędzia skrawające oraz parametry obróbki wybrane do danego materiału obrabianego nie zapewniają teoretycznie wyliczonych wyników. Wynikiem czego jest wyprodukowanie przedmiotu nie spełniającego założeń określonych w zleceniu.

Dlatego nie wszystkie firmy są przygotowane merytorycznie, aby świadczyć usługi na automatach tokarskich, w szczególności jeśli chodzi o obróbkę niekonwencjonalnych stopów metali. Nie chodzi już tylko o spełnienie wysokich norm jakościowych, ale również o koszt jednostkowy gotowego produktu. Widza i doświadczenie naszych pracowników pozwalają zminimalizować jednostkowy koszt obróbki skrawaniem nawet pod kątem właściwości materiału danej części. Końcowe koszty zależą również pośrednio, ale i bezpośrednio od materiału elementu obrabianego, a lepsze zrozumienie tych zależności pozwala zapobiec problemom i uzyskać wysoką produktywność obróbki na automatach tokarskich, co skutkuje obniżeniem jednostkowej ceny końcowej produktu.

W celu uzyskania większej ilości informacji, prosimy o kontakt telefoniczny z naszym biurem, lub o wypełnienie formularza obok. Zachęcamy do współpracy producentów części maszyn, narzędzi, silników, sprzętu AGD, akcesoriów meblarskich i podobnych, korzystających z usługi obróbka metali. Gwarantujemy wysoką jakość naszych usług, kompleksową obsługę, od zlecenie, przez projekt do wytworzenia i dostarczenia gotowego produktu pod wskazany adres. Zapraszamy.