Skip to content

Frezowanie rowków CNC

W procesach frezowania rowków oraz w procesach przecinania, które odbywają się w profesjonalnych centrach obróbczych, jak i na wielofunkcyjnych obrabiarkach cyfrowych, jednym z ważniejszych elementów procesu jest bezpieczne i opłacalne wytworzenie elementu. Aby sprostać wciąż rosnącym wymaganiom jakościowym w procesach obróbczych, oprócz obrabiarki, równie istotnym jest narzędzie skrawające. Najwyższej jakości narzędzia do obróbki stosowane w naszej firmie gwarantują osiągnięcie perfekcyjnej dokładności. Nowej generacji frez może być stosowany zarówno w procesach obróbki zgrubnej, jak i wykończeniowej, ponadto, co również istotne, doskonale sobie radzi w procesach frezowania z chłodziwem, jak i bez.

Narzędzie to wykorzystuje technologię wewnętrznego podawania chłodziwa, co sprawia, że doskonale nadaje się do obróbki materiałów z grupy ISO S, czyli trudno obrabialnych z powodu wytwarzania dużej ilości ciepła. Natomiast materiały z grupy ISO M pozostawiają na płytkach skrawających specyficzny narost, który przyczynia się do obniżenia dokładności skrawania i wymusza wymianę narzędzia skrawającego na nowy.

Często zlecenie otrzymane od Klienta wymaga obróbki głębokich, wąskich rowków. Dotychczas stosowana technologia ich wytwarzania posiadała wadę polegająca na słabym odprowadzaniu tworzących się podczas procesu wiórów. Zastosowanie nowych rozwiązań umożliwia frezowanie głębokich i wąskich rowków, nawet w procesie współbieżnym, zapewniając dużą gładkość wewnętrzną rowka, wysoką wytrzymałość mechaniczną okolic obrabianych, i co najważniejsze – redukcję jednostkowych kosztów produkcji.

Sam frez nie spełniłby tak wysokich wymagań, gdyby nie był osadzony w specjalnych oprawach, z zaawansowanym tłumieniem drgań, które umożliwiają najwyższą precyzję frezowania bez drgań, nawet przy obróbce na długich wysięgnikach.

W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o wypełnienie formularza obok, lub o kontakt telefoniczny z naszym działem handlowym. Dołożymy wszelkich starań, aby powierzone nam zlecenie frezowania spełniło najwyższe wymagane normy jakościowe.

Zapraszamy do współpracy.