Skip to content

Frezowanie czołowe CNC

Frezowanie czołowe stali nierdzewnej, to spore wyzwanie dla wielu centrów obróbczych w naszym kraju. Szczególnie jeśli obrabiany detal powinien posiadać wysoką klasę dokładności. Profesjonalny zakład produkcyjny nie powinien w takim przypadku zaniechać doboru najlepszych możliwych narzędzi skrawających, aby móc sprostać postawionemu zadaniu. Wiedza, doświadczenie wraz z nowoczesnymi narzędziami skrawającymi pozwalają uzyskać doskonały efekt, oraz skracają czasy cyklu obróbki pojedynczego elementu.

Frezowanie czołowe CNC 01

Problemy przy frezowaniu czołowym stali nierdzewnej

Frezowanie czołowe stali nierdzewnej może być trudne z kilku powodów, takich jak:

  1. Twardość i wytrzymałość: Stal nierdzewna jest znacznie twardsza i bardziej wytrzymała niż większość innych metali. To oznacza, że wymaga większej siły i wytrzymałości narzędzi do przetwarzania.
  2. Skłonność do wydzielania się czipów: Podczas frezowania czołowego stali nierdzewnej często wydziela się wiele czipów, co może prowadzić do uszkodzenia powierzchni obrabianego elementu oraz narzędzia.
  3. Trudność w odprowadzaniu ciepła: Stal nierdzewna jest dobrym izolatorem ciepła, co oznacza, że ciepło generowane podczas frezowania nie jest łatwo odprowadzane. To może prowadzić do przegrzania narzędzia i zwiększenia jego zużycia.
  4. Skłonność do zużycia narzędzi: Ze względu na twardość i wytrzymałość stali nierdzewnej, narzędzia do frezowania zużywają się znacznie szybciej niż w przypadku innych materiałów.
  5. Wymagania dotyczące chłodzenia: Frezowanie stali nierdzewnej wymaga zastosowania odpowiednich płynów chłodzących, aby zapobiec przegrzaniu narzędzia i zwiększeniu zużycia.

Aby uniknąć tych problemów, ważne jest, aby użyć odpowiednich narzędzi i odpowiednio dobranej prędkości posuwu. Dodatkowo, należy zwrócić uwagę na dokładne chłodzenie narzędzia i pracy, aby zapobiec przegrzaniu.

Stosowane w naszej firmie rozwiązania technologiczne mają również zastosowanie przy frezowaniu czołowym pełnym. Również przy frezowaniu walcowym, frezowaniu obwodowym i frezowaniu skośnym.

Zapraszamy do współpracy producentów części maszyn, producentów urządzeń technicznych, narzędzi, oraz z branż AGD, Automotive, meblarskiej i pochodnych. Nasze wieloletnie doświadczenie w obsłudze Klientów przemysłowych na pewno zaowocuje długotrwałą współpracą z korzyścią dla obu stron.